Užsisakykite Svarainio žinias, t.y. naujausią info apie naujas nuolaidas, renginius, įvykius ir t.t.):

skrynia
pavasaris
vasara
ruduo
žiema

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie labdaros akcijų:

 
logo

Svarainio žiemos labdaros akcija Tremtinių Namuose

2011-02-28

Mielieji,

Džiaugiamės, kad švęsdami savo 1metų gimtadienį, vasario 8 d. pravėrėme Labdaros skrynią. Nors ir kukliai, tačiau iš visos visos širdies padovanojome tikrai ypatingą šventę 73 seneliams iš specialiųjų globos namų „Tremtinių namai“ Vilniuje. Nuoširdus dėkui Jums, mielieji Bičiuliai, kad patikėjot mumis ir kad Jūsų dėka ši skrynia vis pildosi ir, ją pravėrę, galim pradžiuginti tuos, kas sau padėti negali.

Begalinis ačiū mūsų mieliems partneriams, kurie neliko abejingi ir prisidėjo prie mūsų: įvairia savo veikla ir  dovanomis.

Renginį pradėjome mūsų naujai atrastų bičiulių- Lauritos ir Martyno, šaunaus folklorinio dueto, turinčio nemažą sceninę patirtį, koncertu. Šilta ir graži pradžia paskatino senelius prisijungti prie gražios liaudies dainų pynės, pažadinant gyvą istoriją, nupintą tikrosiomis vertybėmis, atėjusiomis iš praeities, tačiau gyvomis ir šiandien tiek senelių, tiek mūsų širdyse. Programą praturtino senieji instrumentai: būgnas, dūdmaišis, lumzdelis, kanklės.

Neapsiriboję dainomis, Laurita ir Martynas užvedė šokius, prie kurių seneliai mielai prisijungė. Koncertą užbaigė senelių dainos, dainuotos gimtinėje, tremtyje,  neužmirštos ir dabar.

Renginį pratęsė viešnios iš Arbatos Magijos, Ieva ir Aušra. Pristačiusios gaminamą arbatą, merginos pasakojo apie arbatos gamybos procesą ir jos gėrimo tradicijas Kinijoje.  Atsivežę specialius indelius arbatai, jos pilstė arbatą kiekvienam seneliui ir ragino ragauti koks gi tikrasis arbatos skonis.

Po arbatėlės senelius vaišinome rankų darbo saldėsiais, kuriuos pagamino Vyrenijus iš Šri Šri Jogos centro.

Pasivaišinus, visus senelius sukvietėme prie didelio bendro stalo, kur visi kartu mokėmės pasigaminti sveikatinantį receptą pagal Tibeto mediciną. Šį receptą mums padovanojo, paruošė ir pristatė Žydra.

Tam, kiekvienam seneliui, iš anksto paruošėme jo vardu dekoruotą akmenėlį. Didelis dėkui Sos kaimo ir Valdorfo darželio „Pasaka“ vaikučiams už senelių vardais ir linkėjimais dekoruotus akmenukus. Seneliai ieškojo ne tik savo vardais dekoruotų akmenėlių, bet nešė juos  ir savo draugams, kurie  jau nepajėgė sudalyvauti renginyje. Akmenėliai su vardais jiems paliko patį didžiausią įspūdį

Susiradę akmenėlį su savo vardu, visi drauge trynėm riešutus, sėklas,maišėm juos su medumi, rožių vandeniu, sezamo aliejumi. Taip kiekvienas senelis pasidarė pilną indelį sveikatinančio mišinio, kuris padės atstatyti jėgas kiekvieną dieną..

Didelis dėkui mūsų partneriui „Biokosmetika“, kuri aprūpino visus senelius indeliais.

Tą dieną beliko užbaigti dovanomis, kurias seneliams mielai padovanojo mūsų partneriai: Juara, Mijalba, Biolinija, Provanso Kvapai, Natūralus Grožis.

Išsiskirsčius stipriesiems, labai norėjome aplankyti tuos, kurie jau nepajėgė nusileisti į salę, kurioje vyko šventė, sunkiai serga ir jau neišeina iš savo kambarėlių.

Eidamos iš kambario į kambarį ir dalindamos lauktuves, kalbinome kiekvieną ten gyvenantį, klausėmės istorijų, pasakojimų, žiūrėjome gyvenimus menančias nuotraukas. Seneliai be galo svetingi ir mieli, vos tik užėjus apgaubdavo dėmesiu, džiaugsmu ir švytėjimu, nepaisant jų negalių. Sužavėjo mokėjimas kambariuose susikurti šiltą, kiekvienam savo namus primenančią aplinką ir begalinį jaukumą: apmegztą, išsiuvinėtą ar kaip kitaip dekoruotą...

Antrą dieną senelius sukvietėme susipažinti su mandalomis. Mūsų partnerė Eglė papasakojo apie mandalų kilmę, istoriją, simboliką, reikšmę, rūšis ir piešimo būdus. Vėliau visi buvo pakviesti tiesiog atsipalaiduoti ir panirti į mandalų spalvinimo pasaulį.

Nustebino tai, kad labai noriai mandalas spalvino vyraiJ Visos mandalos, viena už kitą gražesnės,  buvo išeksponuotos parodoje, kurią visi galėjo stebėti vaišindamiesi skaniaisiais „Žaliojo Bambuko“ sausainiais...vis mūsų paklausdami, kada vėl atvažiuosim... Senelių dar laukia išvyka į kino teatrą Pasaką, tik laukiam šiltesnių orų.

Įsitikinome, kad Gerumo, Šilumos ir norinčių tuo dalintis yra tikrai daug. Kas parodo,kad einam teisingu keliu ir skatina dirbti toliau...Padovanoję dvi nekasdieniškas dienas seneliams, iš jų parsivežėme taip pat labai daug: šiltų žodžių ir jausmų, tikro nuoširdaus bendravimo, užsidegimo, patirties, įvairiausių istorijų ir kupinas širdis begalinio džiaugsmo duoti... o kiek duosi, tiek priims jų didelės, daug patirties, džiaugsmų ir likimo smūgių sutalpinusios širdys. Juk gerumo ir meilės per daug nebūna...

Didelis dėkui Kristinai Danienei už fotografijas, kuriose pamatysit daug gražių įamžintų akimirkų...

O pabaigai Lauritos ir Martyno įspūdžiai parsivežti iš šio renginio:

     „Šis renginys buvo nuostabi proga prisiliesti prie kartos, kuri užaugo su gyva daina. Kuomet rytais negrodavo televizoriai ir radijas, šie žmonės užaugo dainuodami patys. Varge ir džiaugsme lydinti daina įgauna kitą prasmę. Per dainą perduodama išmintis, patyrimas. Apdainuojamos gyvenimiškos istorijos, meilė, vargai, netektys, karas. Tad daina yra dar gyva skambanti  istorija, kurią nešiojasi šie žmonės, gimę karo metais, gyvenę tremtyje. Žodis Lietuva, jiems reiškia kur kas daugiau, nei mums atrodo.

Ir daina dainuojama kartu su jais suteikė neapsakomą jausmą, suvirpino visą vidų. Muzika sužadino prisiminimus, išgirdom daug nuostabių istorijų, pasakojimų apie senus laikus ir lyg vieną akimirką pajutau kaip nusikėliau į praeito amžiaus pradžią.

Susiradom draugų, pasiklausėm nuostabių senelių atliekamų dainų ir tikrai žinau, kad mes dar grįšim ten... daug dainų dar liko neišdainuota ir kalbų neiškalbėta...”

Renginio nufilmuotą medžiagą galite pažiūrėti štai čia http://www.youtube.com/watch?v=Lpn8kxQUsiM